ESTHÉTIQUE DU VISAGE

Avec l’âge, il s’agit de modifier les zones du visage afin de paraître plus jeune, de corriger les déformations du visage, d’obtenir une apparence plus harmonieuse en supprimant les disproportions du visage. Le visage se compose de 3 parties : la bouche et le menton, les joues et le nez, le front et le contour des yeux. Lors de l’application de l’esthétique faciale, les changements peuvent être effectués dans des sections séparées ou plusieurs sections peuvent être traitées en même temps. La chose la plus importante en matière d’esthétique faciale est de créer une unité lorsque l’on regarde le visage dans son ensemble.

À qui s'adresse l'esthétique faciale ?

Il convient à tous les groupes d’âge, mais n’est pas recommandé aux enfants de moins de 18 ans. Après 40 ans, le vieillissement se fait sentir. Des facteurs tels que la consommation de tabac et d’alcool, le manque de nettoyage de la peau, la pollution atmosphérique et le stress déclenchent le vieillissement de la peau. L’esthétique faciale devient une échappatoire pour nous permettre de fuir cette apparence.
L’esthétique faciale peut s’appliquer à l’affaissement et aux rides ainsi qu’à des zones spécifiques.

Yüz estetiği çeşitleri

  • Yüz ve Boyun Germe
  • Göz Kapağı ve Kaş Kaldırma
  • Burun Estetiği
  • Kulak Estetiği
  • Elmacık Kemiği ve Çene
  • Dudak Estetiği
6 ay süresinde tekrarlanması gerekmektedir. Yüz çevresinde oluşan çizgiler, kırışıklıklar genetik olabileceği gibi botoks yaptırmak için yaş sınırlaması yoktur. Yüzün farklı bölümlerinde meydana gelen kırışmaları gidermek için uygulanır. En sık botoks yapılan bölgeler arasında yatay çizgiler ve göz çevresindeki kırışıklıklar, boyun, kenarları, burun, dudak üstü ve çene bölgesinde görülen çizgiler yer almaktadır.
Kişinin kullanımına olarak 12 aya yakın kalıcılık göstermektedir. Cildi nemle doldurarak şişirme işlemi yapılmaktadır. Dolgu; dudak ve boyun bölgesine, yanaklara, göz çevresine, burun kenarlarına sıklıkla uygulanmaktadır.
Hyaluronik asit, protein, antioksidanlar, vitamin ve mineraller deriye enjekte edilerek kolajen kaybı ve güneş ışınlarına aşırı maruz kalma gibi sebeplerle ciltte görülen deformasyonları düzeltmek için uygulanır. Cildi eskiye oranla daha canlı kavuşturur.
Bu yöntem kişinin kendi kanının bazı işlemlerden geçirilerek, deforme olan bölgeye enjekte edilmesiyle yapılır. Enfeksiyon riski çok düşüktür.
Derinin üst katmanının soyulması sağlanarak alt tabakanın kolojen üreterek daha canlı ve genç görünmesini sağlar. Soyulan deriyle birlikte sivilce lekeleri, ölü deriler de ciltten uzaklaşmaktadır.
yüz germe ameliyatı olarak bilinmektedir. Kulak ve yanakların birleştiği yerden deriler alınarak boyun ve yanaktaki gerilmeler giderilir.