ESTETICI DE LIPĂ

Buzele ocupă un loc important în estetica facială datorită apropierii lor de zone precum nasul și bărbia. Estetica buzelor nu sunt buzele incomode care dau aspectul de buze umflate.

Aplicații estetice pentru buze

  • Dudakların kalınlaştırılması/dolgunlaştırılması: dudağa hacim kazandırmak için uygulanmaktadır. Farklı şekillerde yapılabilir geçici ve kalıcı olarak tercih edilebilir. hyalünorik asit kullanılabilir ama süre olarak 6-9 ay sonra dudak eski görünümüne kavuşur. Daha kesin bir çözüm isteniyorsa dudak dokusu altına yerleştirilen implantlar veya dudak dokusu içine yağ enjeksiyonu tercih edilmelidir.
  • Dudakların inceltilmesi: rahatsız edici kalınlıkta olan dudaklara uygulanan bir işlemdir. Daha çok erkeklere uygulanmaktadır.
  • Üst dudağın yukarı kaldırılması: yaşlanmaya bağlı veya genetik olarak üst dudak aşağıya doğru yer değiştirir. Bu durumda hem daha yorgun bir görüntüyle karşılaşılabilir hem de dudağın daha ince görünmesine sebep olur. Dudağın iç kısmına gevşetici enjeksiyonlar verilerek dudağın şişmesi ve yukarı kalkması sağlanabileceği gibi Lip lift ameliyatı olarak da adlandırılan dudak ve burun arasındaki mesafeyi azaltan cerrahi bir operasyonla da bu işlem gerçekleştirilebilir.
  • Dudak çizgilerinin giderilmesi: dudak çizgilerinin yok edilmesi mümkün olmasa da azalmasını sağlayabiliriz. Özellikle sigara içenlerde görülür. Dudağa dolgu yaparak oluşan kırışıklıklar azaltılabilir. Üst dudakta görülme sıklığı daha yüksektir.
  • Dudak kıvrımlarının düzenlenmesi ve sınırlarının belirginleştirilmesi: estetik bir görüntü sağlamak için dudak kontörü yapılır. Üst dudakta eros yayı gibi bir hat çizerken alt dudaklarda yukarıya bakan bir parantez gibidir.

Ce ar trebui să fie luat în considerare?

După operația de estetică labială, pot apărea complicații precum infecția locală, tulburări de vindecare a rănilor, apariția cicatricilor, sângerări, amorțeală sau pierderea sensibilității din cauza deteriorării țesutului nervos. Bolile cunoscute ar trebui, de asemenea, să fie analizate pentru a asigura succesul în estetica buzelor. Diabetul, boala cronică de rinichi afectează negativ vindecarea rănilor și este posibil să nu se obțină succesul dorit, deoarece structura pielii se poate deteriora și ea.