FACE AESTHETICS

With increasing age; to look younger, to correct facial deformities, to make changes in the facial areas to achieve a more harmonious appearance by eliminating facial disproportions. The face consists of 3 parts: mouth and chin, cheeks and nose, forehead and eye contour. While applying facial aesthetics, changes can be made in separate sections or several sections can be treated at the same time. The most important thing in facial aesthetics is to create a unity when the face is viewed as a whole.

To whom is facial aesthetics applied?

It is suitable for all age groups but not recommended for children under 18 years of age. After the age of 40, aging makes itself known. Factors such as smoking and alcohol use, not cleansing the skin well, air pollution and stress trigger skin aging. Facial aesthetics becomes an escape route for us to get away from this appearance.
Facial aesthetics can be applied to sagging and wrinkles as well as to specific areas.

Yüz estetiği çeşitleri

  • Yüz ve Boyun Germe
  • Göz Kapağı ve Kaş Kaldırma
  • Burun Estetiği
  • Kulak Estetiği
  • Elmacık Kemiği ve Çene
  • Dudak Estetiği
6 ay süresinde tekrarlanması gerekmektedir. Yüz çevresinde oluşan çizgiler, kırışıklıklar genetik olabileceği gibi botoks yaptırmak için yaş sınırlaması yoktur. Yüzün farklı bölümlerinde meydana gelen kırışmaları gidermek için uygulanır. En sık botoks yapılan bölgeler arasında yatay çizgiler ve göz çevresindeki kırışıklıklar, boyun, kenarları, burun, dudak üstü ve çene bölgesinde görülen çizgiler yer almaktadır.
Kişinin kullanımına olarak 12 aya yakın kalıcılık göstermektedir. Cildi nemle doldurarak şişirme işlemi yapılmaktadır. Dolgu; dudak ve boyun bölgesine, yanaklara, göz çevresine, burun kenarlarına sıklıkla uygulanmaktadır.
Hyaluronik asit, protein, antioksidanlar, vitamin ve mineraller deriye enjekte edilerek kolajen kaybı ve güneş ışınlarına aşırı maruz kalma gibi sebeplerle ciltte görülen deformasyonları düzeltmek için uygulanır. Cildi eskiye oranla daha canlı kavuşturur.
Bu yöntem kişinin kendi kanının bazı işlemlerden geçirilerek, deforme olan bölgeye enjekte edilmesiyle yapılır. Enfeksiyon riski çok düşüktür.
Derinin üst katmanının soyulması sağlanarak alt tabakanın kolojen üreterek daha canlı ve genç görünmesini sağlar. Soyulan deriyle birlikte sivilce lekeleri, ölü deriler de ciltten uzaklaşmaktadır.
yüz germe ameliyatı olarak bilinmektedir. Kulak ve yanakların birleştiği yerden deriler alınarak boyun ve yanaktaki gerilmeler giderilir.